Rize Yatak Odası Dekorasyonu

Rize Yatak Odası Dekorasyonu

Bir yatak odasını sıfırdan tasarlıyor veya dekore ediyorsanız, özellikle ilk seferinizse, muhtemelen biraz yardıma ihtiyacınız olacak! Bir yatak odasını dekore etmek kolay bir iş değildir ve evinizde daha az kullanılan bir odada yapacağınızdan çok daha fazlasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Yatak odanızda huzurlu bir uykuya elverişli, sakin ve dinlendirici bir atmosfer yaratmak istiyorsunuz.

Yatak odanızı tasarlarken ve dekore ederken göz önünde bulundurmanız gerekenlerin kapsamlı bir listesi.

YATAK ODASI DEKORASYONU

1.Renk Seçimi
Yatak odanızın duvar rengi görünümünü tamamen değiştirebilir. Bu yatak odası dekoru kararı genellikle göz ardı edilir, ancak önemini yeterince vurgulayamam! Çoğu insan yatak odası duvarlarını boyamak için açık veya soluk bir renk seçer. Açık mavi harika bir seçimdir çünkü uykuyu teşvik etmeye yardımcı olur.

Cesur hissediyorsanız, yatak odanızı kırmızı veya kraliyet mavisi gibi koyu veya koyu bir renge boyayabilirsiniz, ancak bunun işe yaraması için odanıza bol miktarda doğal ışığın girmesi gerektiğini bilin. Aksi takdirde, yatak odanızı iç karartıcı bir şekilde ağırlaştırabilir.

Beyazlar ve maviler genellikle yatak odası duvarları için güvenli seçimlerdir. Ayrıca, dekorla oynama konusunda size çok daha fazla esneklik sağlarlar!

2. Aydınlatma
Renk gibi, ışık da yatak odanız için bir başka süper önemli husustur. Başka bir seçenek olmadıkça, yatağınızı asla ışığı kısmen engelleyen bir pencerenin önüne yerleştirmek istemezsiniz. Yataklar herhangi bir pencerenin karşısına veya yanına yerleştirilmelidir.

Tabii ki, karanlık olduğunda yatak odanızın düzgün bir şekilde aydınlatıldığından emin olmak isteyeceksiniz ve bunu yapmak için en iyi seçenek, merkezi olarak yerleştirilmiş bir tavan lambasıdır. Gerektiğinde daha az miktarda ışık oluşturmak için bir komodinin veya şifonyerin üzerine masa lambaları da ekleyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, yatak odası ışık konuları şunları içerir:

  • Tavan Aydınlatması
  • Masa Lambası
  • Perdeler

 

3. Yatak Seçimi
Yatak odası tasarlarken ilk aklınıza gelen yatak olabilir ama inanın ki yatak aramaya ancak yatak odanızın duvar rengini ve ışık durumunu düşündükten sonra başlamalısınız!

Yatak, odanızın duvar rengi ve doğal aydınlatması ile uyumlu çalışmalıdır. Etrafınızı dekore etmek istediğiniz yatak odası teması hakkında genel bir fikre sahip olduğunuzda, vizyonunuza uygun yataklara bakmaya başlayabilirsiniz. 

Satın almanız gereken yatak gereksinimleri şunlardır:

Yatak : İyi bir gece uykusu almak için en iyi yatak markalarından birinden kaliteli bir yatağa ihtiyacınız vardır .
Kutu yay : Yatağınızı ayakta tutan şey budur, böylece yatağa girip çıkmak kolaydır.
Yatak : Yatağınızı ve bazanızı yerinde tutacak olan yataktır.
Karyola : İsteğe bağlı bu parça yatağınızı da tutabilir. Bütçesi olanlar için harika.
Yatak Takımları : En azından çarşaf, yastık kılıfı, yorgan ve nevresime ihtiyacınız olacak!
Yastıklar : Uyurken baş desteği için yastık olmazsa olmaz!

 

Bu kararları aceleye getirmeyin. Bir yatak, genellikle size uzun süre dayanmasını istediğiniz bir yatırım parçasıdır. Yataktan şilteye kadar, araştırmanızı önceden yapın ve ani alışverişler yapmayın. İstediğiniz son şey, iyi bir gece uykusunu riske atmak!

4. Saklama Depolama Alanları
Bildiğiniz gibi yatak odaları sadece uyumak için değildir ! Ayrıca kıyafetlerinizi ve kişisel eşyalarınızı düzenli tutmak için ne tür bir depolamanın gerekli olacağını da düşünmeniz gerekecek. En az 1 şifonyer ve bir komidin veya küçük bir yan sehpa satın almalısınız. Alanınız varsa, ekstra çarşafları ve daha fazlasını tutmak için daha büyük bir gardırop yatırım yapmayı düşünmelisiniz.

5. Yatak Odası Dekoru
Şimdi, eğlenceli kısım! Yatak odanızı kişisel tarzınızı ve zevklerinizi yansıtacak şekilde dekore etmek size kolay gelmelidir. Belirli bir dekor teması seçebilir veya yatak odanızı dekore ederken gerçekten sevdiğiniz bir renk grubuna bağlı kalabilirsiniz.

İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç yatak odası dekoratif aksan:

Kilim : Bir alan kilim , yatak odanızı rahat hissettirebilir ve sesi emebilir.
Sanat : Sanat genellikle yatağın üstüne yerleştirilir.
Ayna : Şifonyerinizin üstüne büyük bir ayna yerleştirin.
Mumlar : Mumlar, rahat ve dinlendirici bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur
Kitaplar : Okumayı seviyorsanız, komodininize bol bol kitap koyun!

 

6. Oturma Mobilyaları Seçimi
İster köşede bir sandalye , ister yatağınızın ucunda bir bank olsun , yatak odanızda oturacak en az bir yer olması her zaman pratiktir. Eğer benim gibiyseniz, o sandalye kıyafetlerin asılacağı bir yere dönüşecek, ancak her durumda, dolabınızdan ayakkabı giyip çıkarmanıza da yardımcı olabilir.

Öne Çıkarılanlar

Mutfak alanları her zaman için evimizin ayrılmaz bir mekanı niteliğindedir. Malum

Rize vitrifiye montajı Yıldırım Dekor olarak firmamız ilk olarak ürünleri

Her türlü kurumsal firmanın ihtiyaç duyabileceği tüm ofis tadilat ve dekorasyon gereksinimlerin

Rize Kapı imalat ve montajı hizmetlerimiz uzman kadromuz ile uzun süredir gerçek

Yorumlar